Ми живемо в постійному русі, і час від часу нам здається, що йти назустріч власним мріям просто неможливо. А якщо в тебе робота та діти, то мрії здаються недосяжні.
Як рухатись уперед?
Якщо щодня спеціально не виділяти часу для розвитку та вдосконалення — немає сумнівів, що час загубиться у вакуумі навколишньої метушні. Старість прийде раніше, ніж ми того очікуємо, а ми будемо думати, куди ж подівся час.
Як казав колись професор Гарольд Хілл: «Ви назбираєте стільки завтрашніх днів, що одного дня зрозумієте, що у вас залишились лише вчорашні».
Перегляньте своє життя і вийдіть із режиму виживання
Мета цієї статті — змінити ваш підхід до життя. Завдання — спростити його та привернути увагу до його основ.
На жаль, життя багатьох людей сповнене неважливими та тривіальними речами. У них не залишається часу на створення чогось значимого.
Вони живуть в режимі виживання. А ви живете в режимі виживання?
Більшість із нас схожа на масло, яке намазують на завелику скибку хліба. На жаль, хліб не наш, а когось іншого. Дуже мало людей скористались нагодою і повернули своє життя у власні руки.
Всього покоління тому було соціально та культурно прийнятно жити відповідно до думок інших. Багато представників сучасного покоління дотримуються цієї норми лише тому, що це єдине відоме їм бачення життя.
Однак зростає колективне усвідомлення того, що завдяки правильним намірам та тяжкій праці можна творити кожну хвилину свого життя на власний розсуд.
Ви назбираєте стільки завтрашніх днів, що одного дня зрозумієте, що у вас залишились лише вчорашні
Ви — творці свого життя.
Ви відповідальні за нього.
У вас є вибір. Ви мусите обирати, бо якщо не ви, його зробить хтось інший. Відсутність рішення — погане рішення.
Ця коротка ранкова рутина швидко змінить ваше життя.
Спочатку здається, що це довгий список дій. Але якщо коротко, то він досить простий:
— Пробудження
— Духовна практика
— Фізичні вправи
— Правильна їжа для тіла
— Збирання
— Натхнення
— Перспектива
— Дія для вдосконалення
Отож, почнемо:
1. Не забувайте про здорові 7+ годин сну
Погляньмо правді у вічі — сон такий важливий, як і їжа та вода. Попри це, мільйони людей не сплять достатньо і, як наслідок, мають проблеми зі здоров’ям.
Національна фундація сну (NSF) провела дослідження, яке показало, що як мінімум 40 мільйонів американців страждають від більш ніж 70 різноманітних розладів сну. Понад те, 60% дорослих та 69% дітей мають проблеми зі сном декілька ночей на тиждень.
Окрім цього, у більш ніж 40% дорослих денна сонливість посилюється настільки, що як мінімум декілька днів протягом місяця вона перешкоджає повсякденній діяльності. Понад 20% хворих заявили про те, що проблеми з сонливістю виникають декілька днів на тиждень або й частіше.
Натомість здоровий сон пов’язують із:
— Покращенням пам’яті
— Довшою тривалістю життя
— Зменшенням кількості подразників
— Зростанням креативності
— Кращою увагою та концентрацією
— Зменшенням кількості жирової маси та збільшенням кількості м’язів під час тренувань
— Нижчим рівнем стресу
— Меншою залежністю від стимуляторів, таких як кофеїн
— Зниженням ризику нещасних випадків
— Зниженням ризику депресії
— І багато інших…
Усе сказане в цій статті не матиме значення, якщо ви не зробите сон своїм пріоритетом. Чи варто прокидатись о 5 ранку, якщо ви лягли спати лише за три години до цього?
Ви так довго не протримаєтесь.
Ви можете компенсувати недосипання стимуляторами, але це не вирішить проблеми. В довготривалій перспективі це зруйнує ваше здоров’я. Вашою ціллю повинна бути довготермінова стабільність.
2. Молитва та медитація, щоби сприяти ясності та достатку в житті
Після здорового сну молитва та медитація дозволять вам зосередитись на позитиві. Ваше бачення світу розшириться.
Молитва та медитація викликають почуття вдячності за все, що у вас є. Вдячність — багатство мислення. Якщо ви мислите як людина достатку, світ — ваша золота жила. Для вас відкриті необмежені можливості.
Люди — це магніти. Коли ви вдячні за те, що у вас є, ви притягуєте більше позитиву та добра. Вдячність заразлива.
Вдячність може бути одним з найважливіших ключів до успіху. Її називають матір’ю чеснот.
Якщо ви кожного ранку оточуватимете себе атмосферою вдячності та ясності, ви притягуватимете найкраще в цьому світі і не будете відволікатись.
3. Важка фізична діяльність
Незважаючи на безмежну кількість аргументів на користь спорту, лише третина американських чоловіків та жінок віком від 25 до 64 років регулярно займається спортом. Такий результат Національного дослідження здоров’я Центру за контролем захворювань.
Якщо ви хочете належати до здорових, щасливих та продуктивних людей світу, візьміть собі за звичку регулярно займатись спортом. Багато людей одразу йдуть до спортзалу заради цього. Однак я нещодавно зрозумів, що незначна ранкова робота у саду дає мені необхідний потік натхнення та ясності.
Незалежно від ваших уподобань, рухайтесь.
Регулярні вправи зменшують ризик депресії, паніки та стресу. Їх також пов’язують з більшим успіхом у професійній діяльності.
Якщо ви не турбуєтесь про своє тіло, кожен інший аспект вашого життя страждатиме через це. Людина — цілісна істота.
4. Споживайте 30 грамів білка
Дональд Лейман, почесний професор у сфері науки харчування Університету Іллінойсу, рекомендує споживати як мінімум 30 грамів протеїну на сніданок. Тім Ферріс, автор книги «The 4-Hour Body», також рекомендує вживати 30 грамів білка протягом 30 хвилин після пробудження.
За словами Тіма, його батько схуд на 8 кілограмів за місяць, дотримуючись цього правила.
Багата на білок їжа дає змогу довше уникати відчуття голоду, оскільки вона довше перетравлюється в шлунку. Окрім того, білок підтримує сталий рівень цукру в крові, що запобігає різкому відчуттю голоду.
Споживання білка на початку дня зменшує потребу в білих вуглеводах. Саме вони змушують вас набирати вагу. Для прикладу, шкідливі вуглеводи містяться в тостах та випічці.
4 поради від Тіма, щоб отримати достатньо білка зранку:
— Як мінімум 40% калорій вашого сніданку повинен становити білок
— Досягайте цього за допомогою двох чи трьох яєць (кожне яйце має близько 6 грамів протеїну)
— Якщо ви не любите яєць, замініть їх на індичку, органічний бекон чи ковбаски, або ж на домашній сир
— Завжди можна зробити протеїновий шейк з водою
Ті, хто не вживає м’яса, молока чи яєць, можуть спробувати рослинні альтернативи. Бобові, зелень, горіхи та насіння містять багато білка.
5. Прийміть холодний душ
Тоні Роббінс розпочинає кожен день зі стрибка у басейн із температурою води 14 градусів Цельсія.
Чому він це робить?
Занурення в холодну воду сприяє покращенню фізичного та психічного самопочуття. Регулярне загартовування забезпечує довготривалі зміни в імунній, лімфатичній, кровоносній та травній системах, які покращать якість вашого життя. Воно також може сприяти втраті зайвої ваги через покращення метаболізму.
Під час проведення дослідження у 2007 році вчені довели, що регулярний холодний душ ефективніше допомагав хворим у лікуванні депресії, ніж призначені ліки. Холодна вода змушує наш організм виробляти нейрохімічні речовини, які сприяють покращенню настрою і викликають відчуття щастя.
Звісно, є первинний страх холодного душу. Не сумніваюсь, що ви вже якось пробували це, але все закінчувалось переляком від однієї думки про те, щоб стати під струмінь холодної води.
Можливо, ви казали собі: «Мабуть, завтра».
Або ж стрибали під холодний душ, але потім швиденько вмикали гарячу воду?
Я подолав свій страх, коли думав про душ як про басейн. Перші кроки в холодному басейні нагадують каторгу. Достатньо просто стрибнути туди. За 20 секунд все стане на свої місця.
В холодному душі все так само. Спершу твоє серце шалено б’ється, але за якихось 20 секунд ви знову в нормі.
Це збільшує мою силу волі, сприяє креативності та натхненню. Поки холодний струмінь тече по моїй спині, я сповільнюю дихання і заспокоююсь. Спокій приносить мені відчуття щастя та натхнення. В моїй голові починають з’являтися нові ідеї, я готовий досягати своїх цілей.
Понад те, вранці корисно робити щось трохи божевільне. Це надає життю гостроти і нагадує, що треба виходити за межі зони комфорту.
6. Слухайте/читайте щось надихаюче
Звичайні люди шукають розваг. Незвичайні — освіти та навчання. Багато з найуспішніших людей у світі мають звичку читати як мінімум одну книжку на тиждень. Вони постійно навчаються.
Я легко можу прослухати одну аудіокнигу за тиждень по дорозі на навчання та гуляючи між університетськими будівлями.
Звичайні люди шукають розваг. Незвичайні — освіти та навчання
15-30 хвилин читання чогось натхненного та повчального змінять вас. Воно надихне вас працювати на повну силу.
З часом ви прочитаєте сотні книжок і будете обізнаними у декількох сферах. Ви сприйматимете світ по-іншому. Ви зможете проводити паралелі між різними темами.
7. Перегляньте свої життєві погляди
Ваші плани повинні бути письмовими — як короткотривалі, так і довготривалі. Лише декілька хвилин, щоб переглянути свої життєві погляди, створюють цілком нове бачення дня.
Перечитування своїх довготривалих планів щодня змусить вас думати про них інакше. Якщо ви думатимете про них щодня і щодня працюватимете задля їхнього досягнення, то вони стануть реальністю.
Досягнення цілей — повноцінна наука. Тут немає плутанини чи двоякості. Якщо ви будете дотримуватись простого шаблону дій, то зможете досягти усіх своїх цілей, якими великими вони не були б.
Для цього їх треба записати і переглядати щодня.
8. Робіть хоча б одну річ для досягнення довготермінових цілей
Сила волі чимось нагадує м’яз, який з часом стомлюється від постійного навантаження. Так само з часом погіршується наше вміння приймати високоефективні рішення. Що більше рішень вам доводиться приймати, то менш продуктивними вони ставатимуть і слабшою буде ваша сила волі.
Саме тому все найскладніше треба робити зранку. Важливі речі.
Якщо ви цього не робитимете, вони так і не будуть виконані. Наприкінці дня ви будете виснажені. З’явиться мільйон причин відкласти це на завтра, яке не настане ніколи.
Ваша мантра має бути такою: Спершу найгірше. Роби те, що треба. А потім повтори це завтра.
Якщо ви робитимете хоч один крок назустріч великій меті кожного дня, то зрозумієте, що ці цілі не такі вже й далекі.
Висновок
Після виконання цих дій, не зважаючи на те, чим ви займатиметесь решту дня, спершу вирішіть найважливіші справи. Дозвольте собі досягти успіху. Лише тоді ви наблизитеся до своїх мрій.
Дотримання цієї рутини покращить ваше життя. Ви ефективніше працюватимете. Ви поліпшите стосунки в вашому житті. Ви будете щасливішими. Ви будете впевненішими в собі. Ви будете зухвалішими та сміливішими. У вашому житті буде більше ясності та розуміння світу.
Ваше життя швидко зміниться.
У житті, де є місце таким ранкам, немає місця речам, що не відповідають вашим мріям. Знехтуваний вами непотріб зникне геть з вашого життя. Він щезне і ніколи не повернеться.
Невдовзі ви зрозумієте, що виконуєте роботу, якою захоплюєтесь.
Ваші стосунки будуть сповнені пристрасті, змісту та радості!
Ваше життя буде сповнене свободи та достатку.
Світ довкола — і Всесвіт — сприятиме вам.
взято з http://theukrainians.org
Оригінал — Benjamin P. Hardy
Переклад — Юлія Петрів